משחק: איך הוא משפיע על מציאות חיינו

Translated title of the contribution: Title on title page verso: Game: what role does it play in our life?

רוני גבע, חנן גזית, יאיר גלילי, חיים גרוסמן, אורלי דורון, אייל דותן, צביה ולדן, הני זובידה, אלון חן, נועה לביא, נתן נתניהו, רחל קרניול

Research output: Book/ReportBookpeer-review

Abstract

המאמרים המופיעים בספר משחק מתבססים על סדרת הרצאותיהם של מומחים שונים ששודרו במסגרת 'האוניברסיטה המשודרת' בגלי צה"ל. כל כותב מביט על משחקים מנקודת המבט של תחום התמחותו. “צריך לחיות את החיים כמשחק", כתב אפלטון, אולם בדרך כלל אנו חושבים על משחק כעל פעילות המנותקת מעולם המציאות. בתיאטרון, למשל, השחקנית נכנסת לנעליה של דמות, שהתנהגותה מוכתבת; במשחקי "כאילו" אצל ילדים, הילדים מפעילים את הדמיון שלהם ובוראים יקום חלופי; במשחקי מחשב יכול המשתתף לבחור אווטאר ולצלול עימו לשלל ממלכות הפנטזיה. ואולם, כל צורות המשחק הללו חושפות תופעה מפתיעה: במקרים רבים המשחק הוא הכנה והקניית מיומנויות לפעולות במציאות. למשל, הקניית שליטה בשפה דרך משחקי לשון, שיפור יכולות מוטוריות בעקבות משחקים ספורטיביים, פיתוח חשיבה אנליטית ויכולת ניתוח מורכבת באמצעות משחק השחמט. כמו כן, ליכולת לדמיין ולשחק בדרכים שונות יש השפעה רבה על מציאויות שונות: למשל, איך להגיע להחלטה באיזו מפלגה לבחור בבחירות. קריאת הספר הזה תשנה לפיכך לא רק את הבנתנו בנוגע למשחק, אלא גם לגבי המציאות.
Translated title of the contributionTitle on title page verso: Game: what role does it play in our life?
Original languageHebrew
Publisherמשרד הביטחון, אוניברסיטה משודרת
Number of pages169
StatePublished - 2021

Publication series

Name ספריית "האוניברסיטה המשודרת"

Bibliographical note

10 עמודים לא ממוספרים

Fingerprint

Dive into the research topics of 'Title on title page verso: Game: what role does it play in our life?'. Together they form a unique fingerprint.

Cite this